Upozornenie na podozrenie z protiprávneho konania Ministerstva zdravotníctva.

24.03.2010 21:07

Od: Vladimir Hacek 

Poslal: 24.marca 2010
Pre: WF EMEA Žiadosti
Predmet: Upozornenie o podozrivých praktikách slovenského ministerstva zdravotníctva. RFI-2010 č 03-321

Vážená Európska lieková agentúra,
chcem Vás informovať, že Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky v rozpore s predpismi Európskej komisie rozšírilo oprávnenie používať Exelon (rivastigmín) transdermálne náplasti, aj keď ide o oblasť centrálnych registračných postupov EÚ (neurodegeneratívne ochorenia).
Ministerstvo zdravotníctva SR určilo, že Exelon transdermálnu formu je možné používať aj na liečbu demencie pri Parkinsonovej chorobe! Táto nehorázna blamáž je Slovensku v platnosti už po dobu dlhšiu ako jeden rok.
Paradoxne, rozšírenie indikácie sa vykonalo cestou indikačných obmedzení pre tento produkt. Okrem toho Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky mystifikuje lekárov výhovorkami na Európsku liekovú agentúru, ktorej kladie za vinu indikačné obmedzenia, hoci Európska lieková agentúra nemá nič spoločné s uvedenými obmedzeniami, pretože v schválených indikáciách sa ani len nenaznačuje potreba indikačných obmedzení alebo lepšie povedané "ekonomických obmedzení liečby". Ako občan Európskej únie, vás žiadam o kontrolu a jasné stanovisko.
S pozdravom Vladimír Hacek, MUDr.

Späť